דלתות מסתובבות

דלתות מככבות בשלל ביטויים ופתגמים בשפה העברית, כשהדלת המסתובבת היא זו שמתארת מצבים משתנים שלא תמיד יש לנו עליהם שליטה מוחלטת. אלא שבכל הנוגע לדלתות מסתובבות אמיתיות, אפשר להיות בטוחים בנוגע ליכולות והמאפיינים: הן מתאימות לעסקים ומתחמים מסחריים שחושקים במראה מכובד ומרשים וגם על וויסות התנועה פנימה והחוצה ללא עיכובים; נגישות ללא כל קושי לקבוצות אוכלוסייה מיוחדות כמו ילדים או אנשים בכסא גלגלים; שומרות על ניקיון המבואה והלובי; מגנות מפני כניסת רוחות או זליגה חיצונית של טמפרטורת המבנה ועוד. הנה כל מה שכדאי וצריך לדעת על דלתות מסתובבות:

מהן דלתות מסתובבות?

דלת מסתובבת שמזוהה עם בתי המלון ובתי עסקים רבים מכילה בין שתיים לארבע “כנפיים” ומסתובבת סביב ציר מרכזי באופן אוטומטי או ידני בהתאם לצורך האישי. הדלתות עשויות מזכוכית בעובי משמעותי ולכן מונעות חדירה פנימה והחוצה של תנאי הטמפרטורה המשתנים, אבק, לכלוך ורעשים חיצוניים ופנימיים. הדלתות הללו מגיעות בקשת דגמים רחבה ויתאימו לכל מפתח רצוי. העלות שלהן מטבע הדברים איננה זולה, אך הפרמטרים שעל פיהם נקבע המחיר עשויים להשתנות, מה שיעזור לכם לשלוט בהוצאה טוב יותר.

למי מתאימה הדלת המסתובבת?

דלתות אלו יתאימו בעיקר למקומות שבהם יש תנועה ערה פנימה והחוצה, שאין צורך להגביל או לווסת את כניסתה ויציאתה: עסקים, חנויות, מרכזים לוגיסטיים, מפעלים, האנגרים, בנייני מסחר ועסקים, מתחמי נופש וספא, מוסדות תאגידיים כמו בנק או חברת ביטוח, קניונים, מרכזי כנסים ועוד. בישראל כל דלתות המבנים הללו מיוצרות על פי תקן סטנדרטי שנקבע לכך בכל העולם. לכן אם תמיד רציתם לשוות לכניסה שלכם מראה איכותי ואלגנטי שבו התנועה נשמרת באופן חופשי כפי שקורה בארצות אחרות, הרי שלא תצטרכו להכניס לכאן שום התאמה מקומית מיוחדת. ועם כל זאת, חשוב לדעת שהתקנת הדלת מצריכה מיומנות ויכולות מקצועיות ברמה גבוהה.

מה משפיע על מחירן של הדלתות המסתובבות?

עבודת השלד של הדלת – כמות ומורכבות יצירת הדלת תשפיע בפועל על המחיר, מאחר והתכנון שלה מורכב מתהליך עבודה בשלבים. בשלב הראשון ישנו מפגש עם הלקוח לקביעת הצרכים וקביעת הדגם המתאים עבורו. לאחר מכן ממשיכים לשלב בדיקת השטח וקביעת ההתאמה וההיקף של עבודת השלד. בהמשך תבוצע ההתקנה עצמה וטיבה ייבדק גם הוא.

המסגרת – באופן עקרוני, כל הדלתות, בין אם אלו דלתות כניסה או דלתות פנים שזקוקות להחלפת מסגרת יהיו כפופות לתוספת מחיר. את המסגרת ומחליפים אם וכאשר יהיה רוצים לשנות את מבנה הדלת הקיימת. אך בדלתות מסתובבות שכבר מותקנות במקום, לא יהיה צורך בהחלפת מסגרת עתידית אם יהיה צורך לשנות את המבנה (למשל במעבר מדלת מסתובבת לדלת הזזה אוטומטית).

התשתית – פרמטר שמשפיע ישירות על המחיר הוא מה שהיה שם קודם, לפני הדלת המסתובבת. לעתים יהיה צורך לבצע פירוק של האמצעים הקיימים, או ליצור תשתית רלוונטית במבנה קיים שבנייתו לא מתרחשת מאפס. ככל שהתשתית מורכבת להכנה ורגישה יותר לשינויים, כך מחיר ההתקנה יתייקר בפועל.

התוספות המיוחדות – ייעוד הדלת נקבע באופן אישי עבור כל לקוח ולכן הדלתות המסתובבות יצטרכו להכיל התאמות מסוימות כמו מהירות הסיבוב ופונקציית הסיבוב, עצירה אוטומטית וכד’.

רמת האבטחה של הדלתות

הדלתות המסתובבות אינן דלתות פנים ולכן מתפקדות כאלמנט הכניסה למבנה. לפיכך נשאלת השאלה – מה קורה כאשר עולה הצורך באבטחה? ובכן, עסק שיש בו חשיבות לאבטחה בכניסה או שמצריך אמצעי אבטחה שונים כדי לסווג פנימה את הכניסה, יבחר בדלתות פונקציונליות שפתיחתן מבחוץ תתאפשר רק על ידי הקשת קוד או העברת כרטיס עובד, טביעת אצבעות וכדומה. בנוסף, אפשר להחליט שהמעבר פנימה מאפשר בכל פעם רק לאדם אחד להיכנס כדי שיהיה ניתן לבצע לו בדיקה ביטחונית.

אם המקום איננו מצריך אמצעי אבטחה מיוחדים או שיש לו אמצעי בקרה שאינם רלוונטיים לעניין הדלת, אפשר להתקין דלתות אוטומטיות פשוטות יחסית ובכך לחסוך משמעותית במחיר ההתקנה.

בנוסף, קחו בחשבון את סוגיית הדלת בראייה עתידית. נניח שכעת אין לכם כל צורך בהתקנת דלתות מסתובבות עם אמצעי בקרה ושליטה מתקדמים אך בעתיד ייתכן ותצטרכו אותן. מה אז? ובכן, כאן מומלץ לשקול את הדלתות המאפשרות שינויים או גמישות בהתאמות שיבוצעו במידת הצורך בעתיד ובחרו בחברת הדלתות המקצועית ביותר על מנת לבצע כמו שצריך כל התאמה שכזו.

ערן צחור

ערן צחור

הטיפים הטובים ביותר בעולם הדלתות - ממש כאן!
עם ברדק דלתות יש לך הזדמנות להתחדש עם דלת חדשה או להזמין תיקון לדלת הקיימת מאנשי מקצוע מיומנים.
אפשר ליצור איתנו קשר להזמנה או לשאלות.

מחפש/ת דלת כניסה או דלתות פנים?

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לדלת החדשה שלך?

השאירו לנו שם וטלפון או אימייל ואחד ממומחי הדלתות שלנו ייצור איתכם קשר תוך זמן קצר.