החלפת מנעולים

כולנו מייחלים ללילות שקטים ובטוחים בתוך קורת הגג האישית שלנו. אבל מה קורה כאשר עולה הצורך להגביר את הביטחון ולהחליף את מנעולי הבית? במי כדאי לבחור לביצוע החלפת מנעולים איכותית וכיצד מקטינים את הסיכוי לפריצה? הכל מחכה לכם כאן:

מתי צריך לבצע החלפת מנעולים?

החלפת מנעולים מתבצעת כמעט תמיד מתוך רצון לקדם ולשפר את תחושת הביטחון בבית או בבית העסק, אך לצידה מתעוררים מקרים אפשריים נוספים שמצריכים טיפול אבטחה הולם יותר לטובת דלת כניסה מסוימת או אפילו אחת מדלתות הפנים בבית, כמו רעשים מוזרים וחריקות, תקלה חוזרת במנגנון הנעילה וחלילה גם מצבים שבהם המפתח נתקע בתוך פתח המנעול ומשאיר אותנו עם שאלה הרת גורל בנוגע לנזק שנגרם למנגנון או למפתחות עצמם. בכל אחד מהמקרים הללו, יהיה צורך לבצע החלפת מנעולים ולהבטיח שכל דלתות המקום נותרות מוגנות ותקינות.

גם מעבר לדירה חדשה עשוי להגביר את הצורך בהחלפת מנעולים. מעבר לשכונת מגורים שנחשבת ל”בעייתית” או אפילו הצורך למנוע מבעלי הדירה הקודמים לגשת פנימה ולפלוש למרחב הפרטי שלנו יגבירו את הצורך להזמין מנעולן מוסמך. על אחת כמה וכמה אם צרור המפתחות נגנב או שזיהינו ניסיון פריצה שלא צלח בהעדרנו מהבית.

פתרונות נעילה מתקדמים לדלתות הבית

בשוק הדלתות הישראלי חל שיפור משמעותי ביכולות הנעילה המתקדמות של כלל סוגי הדלתות, אם כי חשוב לציין שלעתים הפריצה עשויה להתרחש גם בעקבות חבלה או נזק לגוף הדלת ולא לרכיבי הנעילה שלה. זוהי הסיבה שישראלים רבים מעדיפים לרכוש דלתות אלומיניום או פלדה, שיהיו חסינות מפני מתקפות פיזיות כשם ניתן לבצע בדלתות העץ.

עלות החלפת המנעולים מתרחשת תמיד בהתאם לסוג הדלת, כאשר המחיר משתנה גם מכוח סוג המנעול וגם מכוח מאפייני הדלת עצמה. דלתות ממוגנות יחסית, יהיו מורכבות יותר להחלפת המנעול, בעוד שכל דלת כניסה תהיה יקרה יותר לביצוע הפעולה מאשר בדלתות הבית הפנימיות. יחד עם זאת, עבודה מקצועית תבטיח לכם שקט נפשי מוגבר ולכן יהיה משתלם והגיוני יותר לבחור במתקין דלתות ובמנעולן בעלי שנות ניסיון רבות, מאשר בבעלי מקצוע מתחילים שייתכן ולא יפיקו את רמת הבטיחות הדרושה.

סוגי מנעולים אפשריים

מנעול צילינדר: זהו המנעול הקלאסי המבוסס על פתיחה באמצעות סיבוב המפתח בחור המנעול. מדובר במנעול נפוץ שמתאים לכל דלתות המבנה, כאשר המנגנון שלו מופעל באמצעות זיזים שרק המפתח המתאים מסוגל להזיז ולבצע פתיחה.

מנעול ביומטרי: את המנעול הזה ניתן לפגוש במגוון דלתות מודרניות שמאפיינות את בתי היוקרה והבתים החכמים, כאשר הפתיחה מופעלת באמצעות מחשב שמזהה פקודה ממוחשבת או על ידי טביעת אצבע, זיהוי רשתי או הקשת קוד.

מנעול עליון: דלתות רבות מוגנות במנעול זה, שנחשב לאופציה הטובה ביותר להתגוננות מפני פריצות. המנעול מתקבל באמצעות פלטה שמורכבת על חלקה החיצוני של הדלת, מה שמרחיק מראש אנשים זדוניים רבים שתכננו לפרוץ פנימה.

שילוב מנגנוני נעילה בסוגי דלתות פנים

בוודאי שמעתם לא מעט על מנעולים מגנטיים שמתאימים לדלתות כניסה וגם דלתות פנים, שמסוגלים להחליף את הנעילה המכאנית המקובלת. האם הם יפיקו את ההגנה הנדרשת?

ובכן, מנעול מגנטי מתבסס על אלקטרומגנט עוצמתי שמונע את פתיחת הדלת בכל מחיר. השיטה מבוססת על לולאת סולנואיד המייצרת שדה מגנטי, שנעטף בליבה עוצמתית של חומר גלם כמו ברזל. ואם זה לא אומר לכם הרבה, ננסה במילים אחרות: המנעול עטוף בהגנה מתקדמת ויעילה, שמתאימה מאוד לתקופה בת זמננו בה הגנה על פרטיותנו חשובה מאי פעם.

מכיוון שהמנעולים השונים בדלתות מתוכננים ומשובצים כבר במעמד יצירת הדלת, צריך לתכנן בכל הזמנת דלתות גם את צרכי הנעילה שלהן. המנעולים המגנטיים עצמם אינם מיוצרים בישראל ולכן מומלץ לברר מול חברת הדלתות עצמה מהיכן היא מייבאת את המנעולים. הדגם הסיני שנחשב למוצלח יחסית איננו מתקרב לאיכות והעוצמה של אלו מתוצרת מדינות אירופה, אך קיים הבדל משמעותי במחירים שחשוב להיות ערוכים אליו.

אם אתם לא בטוחים בסגנון הנעילה הדרוש לכם, מומלץ לברר זאת מול חברת הדלתות ולקבל אומדן איכויות מפורט יותר, כמו גם התאמה מדויקת לכל צורך אפשרי.

הנעלה מגנטית או מכאנית?

כיום מתמקדים בתעשייה הגדולה של דלתות כניסה ופנים בעיקר בנעילה מגנטית ופחות בנעילה המכאנית המקובלת, שמזוהה בעיקר עם רעש הנעילה הטיפוסי. החלפת מנעולים ממכאני למגנטי תוכל להקנות לנעילה והפתיחה פעולה שקטה וסולידית יותר לצד היתרונות הבטיחותיים. יחד עם זאת, למקומות שבהם קיימת תנועה רבה של אנשים כמו חנויות יומלץ להישאר עם ההנעלה המכאנית, מכיוון שניתן לשלב בה פתרונות בטיחות מתקדמים רבים בהרבה.

ערן צחור

ערן צחור

הטיפים הטובים ביותר בעולם הדלתות - ממש כאן!
עם ברדק דלתות יש לך הזדמנות להתחדש עם דלת חדשה או להזמין תיקון לדלת הקיימת מאנשי מקצוע מיומנים.
אפשר ליצור איתנו קשר להזמנה או לשאלות.

מחפש/ת דלת כניסה או דלתות פנים?

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לדלת החדשה שלך?

השאירו לנו שם וטלפון או אימייל ואחד ממומחי הדלתות שלנו ייצור איתכם קשר תוך זמן קצר.