דלת ממ”ד חובה בכל בית

הממ”ד מוגדר כחדר חובה בכל בתי המגורים וחשיבותה של דלת לממד ברורה. יחד עם זאת, תוכלו לשקול את בחירת הדלת שמתאימה לחלל המגורים הכללי של הבית כדי להקנות לחדר תחושה נוחה יותר לחדר שהרבה פעמים מתפקד בשגרה גם כחדר שינה, עבודה או משחקים.

מהו תפקידה של דלת לממד?

הדלת התקנית נועדה כדי למנוע כל תרחיש של הדף כתוצאה מפיצוץ ואטימותה מגנה גם מפני דליפת גזים רעילים ומסוכנים. סביב דלת הממד ישנו גומי ייחודי שנועד כדי למנוע דליפות אדים וגזים, בעוד שהדלת עצמה מתקבלת כבלוק ברזל אחיד ללא חיתוכים ובפתיחה כלפי חוץ בלבד. דלת זו לעולם תהיה כבדה ומאסיבית בהרבה ביחס לדלתות הרגילות.

ייצור הדלתות אז והיום

בעבר נהגו ליצור דלתות פנים לממד שעיקר פעולתן היה לתפקד כבלוק חוסם, מה שגרע מאוד מהיכולת לתקן את הדלתות והצריך פעמים רבות החלפה. כל בעיה שהתגלתה בצירים הקשתה על היכולת לטפל בדלת, משום שטכניקת הבנייה מתבססת על קידוח הצירים עם ברגים לתוך הקיר שהיה קשה ומורכב מאוד לשחרר.

כיום השתנתה טכניקת הייצור וההתקנה והפכה לפשוטה יותר להתקנה ולתיקונים אפשריים, אם כי עדיין קשה לשלב אותה יחד עם אלמנטים עיצוביים שונים. בהתקנת פרקט בממד לדוגמה, מתרחשת הגבהה שמונעת את סגירת הדלת ולכן יהיה צורך לקצר את החלק התחתון שלה. לביצוע הפעולה יש להסיר את הגומי בחלקה התחתון של הדלת, מה שמונע את האיטום ההרמטי מפני דליפת גזים מסוכנים. לכן בתכנון הממד חשוב להתעדכן מראש בכל האפשרויות העומדות לרשותכם, כדי שהדלת תבצע את עבודתה מבחינה בטיחותית אך גם תתאים לעיצוב שחיפשתם. מתקיני דלתות מקצועיים יוכלו לדאוג כמובן לשילוב בין ההתקנה התקנית לבין ההתאמה מבחינת הנראות.

שיפור מראה הדלת

אפשר להודות בזה בגלוי – דלתות הממד לא נחשבות ליפות ומעוצבות. המראה שלהן אחיד ומשמים בדרך כלל ולכן אפשר לעצב אותן באמצעות מגנט מדבקה לדלת, טפט או מדבקות שונות. אם החדר מתפקד כחדר שינה, חדר עבודה, חדר ארונות או חדר אורחים, אפשר ואף רצוי להפוך את המראה שלה לנעים יותר, כאשר גם הדגמים הקיימים לדלתות אלו בשוק רבים ומגוונים יותר מבעבר.

דלת הזזה ממד – התשובה המודרנית לדלת החשובה

בלתי אפשרי להתגורר כיום בישראל בדירה שאין בה מרחב מוגן. אם אתם בונים את ביתכם או משפצים אותו, בוודאי תרצו פתרון אלגנטי ומעוצב יותר מאשר הנחת הטפט על הדלת הרגילה, מה שלבטח יפיק אורח חיים קצר בהרבה מכל דלת לממד שמגיעה מראש בעיצוב ייחודי.

דלת הזזה ממד נחשבת לפתרון שמשלב בין כל הרכיבים הפרקטיים הנדרשים לבין עיצוב מודרני ודקורטיבי. באמצעות דלת ההזזה אפשר להקנות לחדר מראה נינוח ומעודן יותר ולספק תחושה של חדר ביתי רגיל ככל שאר החדרים. הדלת כשמה כן היא – נפתחת הצידה במקום להיפתח החוצה כפי שמבצעת הדלת הרגילה. גם הפעם מדובר בדלת מאסיבית וכבדה שקשה לפתוח בקלות ולכן דלתות אלו לרוב יישארו פתוחות. הדלת תקנית ועומדת בדרישות הבטיחות תוך שהיא מגנה על הדיירים בדיוק באותו האופן ששומרת עליהם כל דלת ממ”ד אחרת. כדי להתגבר על בעיית הפתיחה והסגירה במצב של שגרה, אפשר להתקין דלת נוספת שתחפה על כך. בנוסף, ניתן ליצור “כיס” גבס שלתוכו תיכנס הדלת במצב פתיחה כך שהמראה שלה לא יפגע בתחושת המרחב והאסתטיקה.

חשוב לדעת: התקנים שבהם כל דלת לממד צריכה לעמוד

דלת עשויה פלדה – כל דלתות הממד מחויבות לייצור מפלדה חזקה שתיאטם היטב.

איטום מקסימלי באמצעות גומי תקני – בכוחה של הדלת להציל חיים במצבי אמת שבהם קיימת מתקפת טילים ולכן עליה להתלבש במדויק על הגומי האוטם כדי למנוע כל פגיעה אפשרית, מחדירת גזים ואדים ועד בלימת רסיסי טילים מסוגים שונים.

משקוף הדלת – על משקוף הממד להיות מותאם לאיטום המירבי של הדלת ולהתאים לתזוזתה במצבי פתיחה וסגירה מלאים וחלקיים. אם זו דלת הזזה ממד, תותקן ותיבדק גם תנועת הדלת על גבי המסילה ועליה לעמוד במשקל הדלת ללא קושי. עבודה זו חייבת להתבצע על ידי גורמים מקצועיים, שיתאימו כל דלת לגובה והרוחב של פתח החדר.

כמה עולה התקנת דלתות פנים לממד?

התקנת הדלת מתבצעת בעת בניית ממד חדש בבית, או כאשר עולה הצורך להחליף את הדלת הישנה. אנשים שמשפצים ובונים ממד מדש יצטרכו להתקין מחדש גם את המשקוף ולוודא בהתאם לתקנים כי הוא מסוגל לאפשר לדלת להיסגר במלואה ללא בעיה. אם מדובר בהחלפת דלת של ממ”ד קיים, חשוב להקפיד על שלמות המשקוף במהלך ההתקנה, עבודה ששמורה לגורמים מקצועיים בלבד כמו קבלן הבנייה ומתקיני דלתות מקצועיים ולא מנעולנים. מחיר הדלת ללא התקנה והובלה עומד בממוצע על 3,500 ₪, אבל ניתן גם למצוא דלתות איכותיות לממ”ד ב-1,400 ₪.

ערן צחור

ערן צחור

הטיפים הטובים ביותר בעולם הדלתות - ממש כאן!
עם ברדק דלתות יש לך הזדמנות להתחדש עם דלת חדשה או להזמין תיקון לדלת הקיימת מאנשי מקצוע מיומנים.
אפשר ליצור איתנו קשר להזמנה או לשאלות.

מחפש/ת דלת כניסה או דלתות פנים?

רוצה לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לדלת החדשה שלך?

השאירו לנו שם וטלפון או אימייל ואחד ממומחי הדלתות שלנו ייצור איתכם קשר תוך זמן קצר.